Dlaczego Katowice?

Poznaj 12 najważniejszych powodów dlaczego warto przeprowadzić się do stolicy śląskiej metropolii.
Nawet z całą rodziną :))

Najlepsza infrastruktura drogowa

Szybkość przemieszczania i komunikacja

Mieszkając w Katowicach nie marnujesz czasu na codzienną komunikację. Według raportu Yanosik i korkowo.pl, w Katowicach przemieszczamy się najszybciej spośród największych miast Polski. Dzięki jakości i dostępności dróg na Śląsku bardzo szybko dojedziesz w góry, do Krakowa (1h) oraz do Wrocławia (2h).

Urozmaicony czas wolny

Jeziora i góry w zasięgu ręki

W promieniu godziny jazdy samochodem masz do dyspozycji kilkadziesiąt zbiorników, gdzie latem możesz odpocząć i uprawiać sporty wodne (wake, kajt) oraz Beskidy gdzie oprócz pieszych wędrówek, rowerem możesz zjechać po dedykowanych trasach zjazdowych. Zimowe atrakcje regionu to oczywiście narty i snowboard, dla których nie musisz wyjeżdżać na kilkudniowe wyprawy – rano wsiadasz w auto i po południu jesteś na obiad w domu. 

Nowoczesne budownictwo

Czyste, zielone osiedla

Jeżeli masz w głowie stereotyp brudnego i szarego Śląska, będziesz miło zaskoczony. Budownictwo, w tym również mieszkaniowe, w ostatnich latach przeszło wielką metamorfozę. Duża część obszarów została zrekultywowana, powstają kolejne nowoczesne i zielone osiedla, przyjazne rodzinom. Szczególnie rozwinięte pod tym względem jest południe miasta z zabudową jednorodzinną oraz kilkoma zamkniętymi osiedlami.

Dowiedz się więcej

 

Sportowe pasje 

Kochasz sport? Świetnie trafiłeś.

Po pracy możesz grać w golfa, pływać na wake’u czy kajcie. Profesjonalne ośrodki narciarskie Beskidu Ślaskiego są oddalone od Katowic niecałą godzinę. Miasto jest stałym gospodarzem kilkudziesięciu klubów sportowych, w których Ty i Twoja rodzina możecie kontynuować zamiłowania do swojej ulubionej dyscypliny. W Katowicach siedziby ma wiele klubów uczestniczących w rozgrywkach ogólnopolskich w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych. Ponadto, Katowice regularnie są gospodarzem wielkich wydarzeń sportowych. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat w Katowicach mogliśmy oglądać Mistrzostwa Świata w siatkówce, czy hokeju, a także Mistrzostwa Europy w koszykówce i piłce ręcznej. Dodatkowo, przez kilka lat w słynnej hali “Spodek” organizowany był kobiecy turniej tenisowy, w którym uczestniczyły najlepsze zawodniczki na świecie, a co roku meta jednego z etapów wyścigu kolarskiego Tour de Pologne kończy się w Katowicach. Każdy miłośnik sportu znajdzie w stolicy Śląska coś dla siebie.

Dobre szkoły i uczelnie

Jeden z największych ośrodków akademickich w kraju

Potencjał regionu to prawie 200 tys. studentów co stanowi ponad 10% studentów w kraju , w tym 130 tys. w Metropolii Silesia oraz 80 tys. w samych Katowicach. Najprężniej działające śląskie uczelnie to: Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Śląska, AWF. Potrzebujesz najpierw dobrych przedszkoli i szkół podstawowych czy liceów? Z tym też nie będzie kłopotu :)) 

Miasto ogrodów

Rower to Twoja pasja?

Kontynuuj ją w miejskich parkach i ogromnych kompleksach leśnych. Według opracowania GUS, Katowice znalazły się na podium najbardziej zielonych miast w Polsce (zaraz za Sopotem i Zielona Górą). Wbrew pozorom stolica polskiego przemysłu ma sporo terenów zielonych (40 proc. powierzchni miasta). Co ciekawe, śląskie miasta należą do najbardziej zielonych w Polsce. 

Dowiedz się więcej

Zmieniający się krajobraz

Medycyna, IT i usługi bankowe

W Katowicach nie znajdziesz już hut czy koksowni, a liczba kopalni zmniejsza się z roku na rok.  Miejsce przemysłu ciężkiego zajęła branża IT, medycyna oraz usługi bankowe. Miasto zajęło piąte miejsce w prestiżowym rankingu miast europejskich z najlepszymi strategiami przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich. Według fDi Magazine z grupy Financial Times, Katowice wyprzedziły m.in. Rotterdam czy Frankfurt. Do regionu przenosza się duże, miedzynarodowe firmy takie jak: IBM, Capgemini, Unilever, Oracle, PwC, Deloitte, Vattenfall, Kroll Ontrack, ING, ABB, Bombardier, Mentor Graphics i UPC.

Dowiedz się więcej

 

Metropolia rozwoju

Ambitni ludzie i niskie bezrobocie

Według globalnego rankingu miast, Katowice znalazły się na 119. miejscu w rankingu 300 najszybciej rozwijających się metropolii świata (drugie miejsce w Polsce). W kategorii zamożności samorządów per capita 2015 wśród miast wojewódzkich Katowice zajęły 3 miejsce, a samo miasto Katowice może się pochwalić wyjątkowo niskim poziomem bezrobocia 2.3%, co plasuje je w pierwszej trójce dużych miast Polski.

Dowiedz się więcej

 

Festiwale i koncerty

Miasto Kreatywne UNESCO – muzyka

Międzynarodowe festiwale odbywają się zarówno w hali jak i na świeżym powietrzu. W każdym miesiącu do wyboru imprezy na terenie Doliny Trzech Stawów, Parku Śląskiego, Strefy Kultury oraz w Spodku – Off Festival, Rava Blues, TAURON Nowa Muzyka, Metal Hammer, Mayday

Dowiedz się więcej

Życie kulturalne

Nie będziesz się nudzić

Życie kulturalne to już nie tylko teatry, muzea czy opera. Dzięki poważnym inwestycjom w minionych latach, Katowice oferują teraz niepowtarzalne inicjatywy. Flagowym miejscem imprez jest nowo powstała część miasta tzw. Strefa Kultury i NOSPR. Jednym z ciekawszych wydarzeń minionych miesięcy był koncert jaki zorganizowali Jimek i Miuosh (słynny kompozytor i najbardziej rozpoznawalny raper Śląska).

Dowiedz się więcej

Miasto do życia

Gdzie mieszkać? Gdzie pracować?

Z jednej strony klimat miasta i jego faktyczne nasycenie placówkami sportowymi czy kulturalnymi, z drugiej zaś łatwość dostępu mieszkańców do tych dóbr. W tej kategorii liderem rankingu jakości życia, jaki opracował Newsweek, okazują się Katowice, którym udaje się zachować najlepszy balans między zaletami metropolitarności i plusami mniejszego miasta.

Dowiedz się więcej

 

Wyjątkowy design

Lokalny, śląski

Działania podejmowane z dumą przez lokalnych artystów i przedsiębiorców skutkują wyjątkowo ciekawymi efektami. Śląski design jest inny – często inspirowany śląskimi zabytkami, łączy historyczne naleciałości regionu, tradycje, język oraz nowoczesne formy. Wyjątkowo czysty w swojej formie i nietuzinkowy, daje poczucie świeżości na każdym kroku. 

Klaster Dizajnu, Geszeft, Gryfnie

So far,
so good?

Spodobał Ci się Śląsk?

Wierzymy, że tak bo to miejsce wyjątkowe, przez wielu jeszcze nieodkryte i niedocenione. Być może za chwile przekonasz się również dlaczego warto rozważyć zmianę miejsca pracy :))

Jesteś stomatologiem?

Zobacz co czeka na Ciebie w Katowicach.

Zainteresowany?

Wypełnij krótki formularz tutaj.

Wypełnij formularz poniżej i wgraj CV wraz z listem motywacyjnym. Przekonaj nas, że jesteś wyjątkowy i to właśnie Ty powinieneś zostać kolejnym członkiem naszego zespołu.

Imię i nazwisko

E-mail

Telefon

Wgraj swoje CV

max. 2 MB

Wgraj swój list motywacyjny

max. 2 MB